MAGICZNA GRUZJA – 7 DNI

Tbilisi * Mccheta * Jaskinia Prometeusza * Kutaisi * Batumi * Gori * Upliscyche * Kachetia

 

 

Szczegółowy plan wycieczki

ZADAJ PYTANIE 

gruzja

 

Typ dojazdu: samolot

Wyżywienie: śniadania

     

Cena ludzik od:  2990 PLN 

   

1 dzień

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie na dwie godziny przed wylotem. Wylot z Warszawy do Tbilisi samolotem rejsowym PLL LOT 22:30 (Czas przelotu 3h35m)

2 dzień

Przylot na lotnisko w Tbilisi o 04:05. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Krótki odpoczynek po przylocie.

Wyjazd z hotelu o godz. 10:30  Zwiedzanie głównych atrakcji Tbilisi - stolicy Gruzji m.in Stare Miasto pełne urokliwych kamienic i dawnych świątyń takich jak Anczischati, Sioni i Metekhi. Przejazd koleją linową do twierdzy Narikala (IV w). Przejazd Aleją Rustawelego - reprezentacyjną ulicą pełną okazałych budowli, ekskluzywnych sklepów, restauracji oraz sklepów z pamiątkami. Starożytne termy Abanotubani zasilane gorącymi źródłami wód leczniczych Fakultatywnie: Wizyta w łaźniach 1 godzina: w cenie: Kapcie, ręcznik, butelka piwa za os, owoce sezonowe - 20 Euro os. O godz. 20:00 Kolacja w lokalnej restauracji z programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

3 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Mcchety która jest pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy znajduje się Szata Chrystusa. Cała Mccheta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Następnie przejazd do Jaskini Prometeusza z licznymi stalaktytami, stalagmitami, skamieniałymi wodospadami, perłami jaskiniowymi, podziemnymi rzekami i jeziorami. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Batumi stolicy rejonu Adżarii. Spacer po słynnym nadmorskim bulwarze i plaży. Śniadanie Zwiedzanie Batumi – Plac  Europy,  promenada nadmorska z gigantycznym pomnikiem Ali i Nino, symbolem miłości oraz przyjaźni pomiędzy Gruzją i Azerbejdżanem. Plac Argonautów z pomnikiem Medei. Czas wolny. od 14:00  Plażowanie. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Hotelu w Batumi.

5 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Upliscyche po drodze „photo-stop” w Gori, przy muzeum J. Stalina. Zwiedzanie Upliscyche - najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jeden z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja i nocleg w hotelu w Tbilisi (Ś, -, K)

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do Kachetii – jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji - Signagi - „miasta  wiecznej miłości”. Signagi określane jest mianem najpiękniejszego miasta Zakaukazia. Następnie przejazd do Welistsikhe na obiad u lokalnego rolnika, gdzie odbędą się warsztaty kulinarne z pieczenia lokalnego chleba. Powrót do Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

7 dzień

O 02:30 Transfer z Hotelu do lotniska. o 04:55 wylot do Polski

 

Świadczenia

Cena zawiera:

Bilet lotniczy na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w hotelu 3*  (4 noce w Tbilisi, 1 noc w Kutaisi, 1 noc w Batumi ),

polisę ubezpieczeniową Signal Iduna KL  NNW BP oraz CP, przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, 1 butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby, degustacja wina i czaczy w Weliscyche, opiekę polskiego pilota,

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: (Wjazd koleją linową w Tbilisi, Jaskinia Prometeusza, Upliscyche), podatek vat marża.

 

Cena nie zawiera:

Napiwków, wydatków własnych, dopłaty do pokoju jednoosobowego – 450 PLN,

Fakultatywnie -  wizyta w łaźniach 1 godzina, w cenie: kapcie, ręcznik, butelka piwa za os; owoce sezonowe – 20 eur/os

 

Uwagi

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).

Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec  zmianie. W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.

 

Terminy i ceny

 

Termin

Cena

26.04-03.05.2020

2990 PLN

07.09-14.09.2020 2990 PLN

 

 

Informacje praktyczne

 

Obywatele Polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni. W ciągu tego okresu muszą opuścić terytorium Gruzji, przy czym kolejny ich wjazd rozpoczyna nowy okres 365 dni w ruchu bezwizowym. Polacy nie podlegają również w Gruzji obowiązkowi meldunkowemu.

W Gruzji występują wciąż okresowe przerwy w dostawie prądu i wody, przede wszystkim, na prowincji.

Do Gruzji można wwieźć leki wyłącznie niezbędne do osobistego leczenia w maksymalnej ilości 10 standardowych opakowań. Należy pamiętać, iż w przypadku leków zawierających substancje psychoaktywne, na granicy należy okazać kopię recepty oraz kopię certyfikatu potwierdzającego uprawnienia do wykonywania zawodu wystawiającego receptę lekarza wraz z tłumaczeniami na język gruziński lub angielski. Wwieźć można ilość leku wystarczającą na okres do 31 dni. Zwracamy uwagę, że niektóre leki dostępne w Polsce bez recepty (ibuprofen), w Gruzji mogą być kwalifikowane jako środki odurzające i substancje psychotropowe. Jednocześnie uczulamy, że gruzińskie służby graniczne działają w tym zakresie bardzo restrykcyjnie. Okazanie leku na granicy z pytaniem, czy jego wwiezienie jest legalne, może prowadzić do przekazania sprawy do prokuratury i zasądzenia wysokiej grzywny.

 

Mapa

or Map

Rezerwuj!

 

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta i wybrali już Państwo odpowiednią dla siebie imprezę, rezerwacji można dokonać:

 

Nie znalazłeś oferty spełniającej Twoje oczekiwania?

Zbierz grupę znajomych, rodzinę, kolegów z pracy, czy szkoły. Napisz e-mail, zadzwoń a przygotujemy wyjazd zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.   Nie zwlekaj!   Rezerwuj już dziś!