MOSKWA I ZŁOTY PIERŚCIEŃ – 6 DNI

Plac Czerwony * Kreml* Cerkiew Cyryla Błogosławionego* Sobór Chrystusa Zbawiciela * Galeria Tretiakowska* Wzgórza Worobiowe * Klasztor Nowodziewiczy*Włodzimierz* Suzdal* Sergiev Posad

Szczegółowy plan wycieczki

ZADAJ PYTANIE 

 moskwa pierscien

 

Typ dojazdu: samolot

Wyżywienie: śniadania

     

Cena ludzik od:   4199 PLN 

   

1 dzień

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Moskwy. Wycieczka objazdowa: cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Wzgórza Worobiowskie ( panorama Moskwy, Uniwersytet - z zewnątrz) zwiedzanie Klasztoru oraz Cmentarza Nowodziewiczego, Góra Pokłonowa z Parkiem Zwycięstwa, kryty Most “Bagration” (jedna z najbardziej nowoczesnych budowli Moskwy), Nowy Arbat, Pierścień Bulwarowy, Ulica Twerska - główna ulica stolicy z placem Puszkina i pomnikiem założyciela Moskwy księcia Jurija Dołgorukiego, Teatr Wielki (z zewnątrz), Duma, Łubianka. O godz. 20.00 obiadokolacja w restauracji w centrum Moskwy. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu przejazd metrem do centrum i zwiedzanie Kremla: sobór Zaśnięcia M.B, sobór Archangielski, Dzwonnica Iwana Wielkiego, carski dzwon, Car-armata. Zwiedzanie Skarbca i Zbrojowni Kremlowskiej: kosztowności, drogocenne kamienie, insygnia władzy carskiej, trony, karety, dary poselskie, stroje koronacyjne. Po wyjściu z Kremla: Ogród Aleksandrowski, Grób Nieznanego Żołnierza i Plac Maneżowy. Spacer po Placu Czerwonym , zwiedzanie Cerkwi Wasyla Błogosławionego ( Sobór Pokrowski ) , Mauzoleum Lenina ( wejście w miarę dostępności ), Cmentarza Zasłużonych u stóp muru kremlowskiego, zwiedzenie części Kitaj-gorodu - zespołu cerkwi i pałaców. Możliwość wejścia do GUM-u (ekskluzywnego pasażu handlowego) -  niezwykłe stacje moskiewskiego metra, spacer po Arbacie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd do miast Złotego Pierścienia: Przejazd do Włodzimierza - średniowiecznej stolicy Rusi. Zwiedzanie miasta: Złote Wrota wraz z murami obronnymi, sobór Uspienski z XIIw. z freskami Rublowa, sobór św.Dymitra. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Suzdala ( miasto-muzeum UNESCO – zwiedzanie mi. Święta Brama, drewniana cerkiew św. Mikołaja, Kreml ( XI w ) klasztory Zbawiciela (XIVw.) Aleksandrowski (XIIIw.) i Złożenia Szat, cerkiew Narodzenia MB. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 4 dzień

Po śniadaniu przejazd do Sergijew Posad – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry Trójcy Świetej z XVI w. z reliwiami św. Sergiusza Radoneżskiego. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

 5 dzień

Po śniadaniu przejazd do centrum metrem, zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej (unikalny zbiór ikon i malarstwa rosyjskiego ) spacer nad rzeką Moskwą do przystani i rejs statkiem po rzece Moskwie. Czas wolny na ostatnie zakupy. O godz. 19.00 pożegnalna kolacja w restauracji z folklorem rosyjskim. Powrót do hotelu. Nocleg.

6 dzień

Po śniadaniuok. godz. 11.00 transfer na lotnisko. Wylot do Polski

 

Świadczenia

Cena obejmuje:

bilet lotniczy na trasie Warszawa-Moskwa-Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi oraz bagażem podróżnym ( 23 + 8 kg ); transfery autokarem w Moskwie: lotnisko – hotel – lotnisko; wycieczka objazdowa autokarem po Moskwie w pierwszym dniu wycieczki; wycieczka autokarowa do miast Złotego Pierścienia ( Suzdal i Włodzimierz ; wszystkie bilety wstępów zawarte w programie; rejs statkiem po rzece Moskwie; 5 noclegów w hotelu w Moskwie (pokoje 2 os z łazienkami); wyżywienie - 5 śniadań w hotelu w formie bogatego bufetu oraz 3 obiadokolacje w hotelu; obiadokolacja w restauracji w centrum Moskwy w pierwszym dniu wycieczki; lunch w restauracji w Suzdalu; pożegnalna obiadokolacja z folklorem; licencjonowany pilot z BP „Polan” na całej trasie; lokalny przewodnik w Moskwie z językiem polskim; ubezpieczenie KL , NNW i bagaż za granicą TU Signal Iduna Polska (roszerzona o choroby przewlekłe i nowotworowe); składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; korzystanie z systemu zwiedzania tour guide ( indywidualne słuchawki); podatek VAT marża

Cena nie obejmuje:

Napiwków, wydatków własnych.

 Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wykupienia biletów na spektakl do wybranego teatru (w tym Bolshoy) lub cyrku.

 

Uwagi

W trakcie wyjazdu konieczny paszport z ważną wizą rosyjską! Na 28 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumentację wizową (szczegóły dostępne w biurze).

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).

Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.

 

Terminy i ceny

 

Termin

Cena

09.07-14.07.2020

4199 PLN

 

Informacje praktyczne

 

Wjazd do Federacji Rosyjskiej odbywa się na podstawie ważnej wizy (wizy do Rosji)

Wymiany pieniędzy można dokonywać bez ograniczeń w bankach i kantorach. Bankomaty przyjmują karty płatnicze światowych sieci. Na terenie Rosji , w dużej części placówek kulturalnych (muzea, teatry, galerie sztuki),  obowiązuje zróżnicowanie cen dla obywateli miejscowych i cudzoziemców.

Od 01.06.2013 r. w Rosji obowiązuje zakaz palenia w obiektach publicznych (w tym m.in. na dworcach, peronach, w obiektach mieszkalnych, hotelach, restauracjach, na plaży) poza miejscami do tego wyznaczonymi oraz w odległości 15 m od wejść do nich. Za jego naruszenie grozi grzywna.

 

Mapa

or Map

Rezerwuj!

 

Jak zapisać się na wycieczkę?

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta i wybrali już Państwo odpowiednią dla siebie imprezę, rezerwacji można dokonać:

Nie znalazłeś oferty spełniającej Twoje oczekiwania?

Zbierz grupę znajomych, rodzinę, kolegów z pracy, czy szkoły. Napisz e-mail, zadzwoń a przygotujemy wyjazd zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.   Nie zwlekaj!   Rezerwuj już dziś!